"Tren faciasının acısını paylaşırken sorumluların hesap vermesini istiyoruz!"


Yüreklerimizde Çorlu’da yaşanan tren kazasında kaybettiklerimizin acısı henüz taze iken sabah erken saatlerde Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Trenin, Marşandiz istasyonuna girişi esnasında meydana gelen elim tren kazasında 9 yurttaşımız yaşamını yitirmiş, 43 yurttaşımız da yaralanmıştır. Kaybettiklerimiz arasında meslektaşımız Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Doktoru Dr. Tahsin Ertaş’ın ve Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Berahitdin Albayrak'ın da bulunması yüreğimizdeki tarifi imkânsız acıyı katlamıştır. Yıllarca suren emek ve göz nuru ile yetişen ve toplumu ileriye taşıyan bilim insanı ve profesyonellerin “Demiryollarında sinyalizasyon sisteminin olmaması ve sağlıklı bir iletişim mekanizmasının kurulamaması” gibi ihmaller zincirine kurban gitmeleri yaşanan acılara ek olarak ülkemizin zaten sınırlı olan insan kaynağının da yitirilmesi anlamına gelmektedir.

Bu elim olayda hayatını kaybeden yurttaşlarımızın aileleri, yakınları ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Umarız ki bu kaza bugüne kadar hesabı verilemeyen, "kader" ya da "fıtrat" kılıfına sarılan diğer facialarla birlikte unutulmadan sorumluları bulunacaktır.

Ankara Tabip Odası

Yönetim Kurulu


Makaleye Dön
14-12-2018, 00:00