“10. Yılında Hekimlerin Sergisi”ni Depremzede Tıp Öğrencileri Yararına Düzenliyoruz


Değerli Meslektaşımız,
Hekimlerin Sergisi 06-07 Şubat tarihlerindeki depremlerin ülkemizi ve milyonlarca yurttaşımızı derinden etkilemesi sebebiyle ertelenmişti. Deprem bölgesine, depremden etkilenen meslektaşlarımıza ve tıp öğrencilerimize sizlerin de desteğiyle Odamızın olanaklarını seferber ettik.
Dayanışmamızın sürekliliğini sağlamak ve sanatın iyileştirici gücü ile yaralarımızı sarabilmek için “10. Yılında Hekimlerin Sergisi”ni 04-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında depremzede tıp öğrencileri yararına düzenliyoruz.
Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek serginin açılış kokteyli 08 Mayıs 2023 Pazartesi günü yapılacak. Açılış kokteylimizde Ankara’da eğitim gören depremzede tıp öğrencileri yararına bağış etkinliği de düzenlenecek. Sergiye katılan meslektaşlarımızın bir eseri dayanışma için sergilenecektir. Katılımcının sergide satışa çıkaracağı bir eserini belirleyerek talep edeceği tutarı Umut Evşen’e bildirmesini rica ederiz.
Sergiye katılım isteğinizi bildirmek ve detayları öğrenmek için 05326114928 numaralı telefonu arayarak Umut Evşen’le görüşebilirsiniz.
Fotoğrafla başvuran meslektaşlarımızın bir, resimle katılan meslektaşlarımızdan üç ürünü sergilenecektir.
Sergiye, fotoğraflarıyla katılacak olan meslektaşlarımızın aşağıda belirtilen özellikler doğrultusunda iki adet fotoğrafı en geç 23 Nisan 2023 tarihine kadar göndermesi gerekmektedir. Sergilenecek olan fotoğraf ATO Kültür Sanat üyelerinden oluşan Seçici Kurul tarafından belirlenecektir.
Daha önce sergiye katılım isteğini bildirmiş meslektaşlarımızın bir kez daha fotoğraf iletmesine gerek yoktur.
Kısa kenarı 2500 piksel, çözünürlük 300 dpi/inch ve 12 sıkıştırma kalitesinde, JPEG veya TIFF formatında gönderilecektir.
Seçilen fotoğrafların baskısı Odamız tarafından yaptırılarak Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sergilenecektir.
Fotoğrafların gönderileceği mail adresleri uyoztoprak@yahoo.com ve uevsen@gmail.com olmalıdır. Fotoğraf her iki mail adresine de iletilmelidir.
Sergilenen eserlerden bir kısmı 2024 Ankara Tabip Odası takviminde kullanılabilir.
Ankara Tabip Odası (ATO), katılımcıların fotoğrafları ile ilgili izinler ve telif hakları ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Katılımcı, sergiye gönderdiği eserlerin, isminin ve eser adının belirtilmesi koşuluyla, ATO yayınlarında ve sağlıkla ilgili eğitim, sanat vb. etkinliklerde kullanım hakkını ve buna bağlı olarak Fikri ve Sınai Haklar Kanunu ve ilgili mevzuat gereğince eserlerin çoğaltma, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve gerekli diğer haklar için ATO’ya izin verdiğini kabul eder.
Sergiye eser gönderen katılımcılar yukarıda belirtilen koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Konu ile ilgili sorularınızı uevsen@gmail.com adresine iletebilirsiniz.
Saygılarımızla.

Makaleye Dön
10-04-2023, 13:50