“Katliamları lanetliyoruz! Teslim Olmayacağız!”

“Katliamları lanetliyoruz! Teslim Olmayacağız!”

İstanbul’da 10 Aralık Cumartesi günü düzenlenen terör eyleminde 44 kişinin yaşamını kaybetmesi basın açıklamasıyla protesto edildi.  Ankara Tabip Odası (ATO), DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, KESK Ankara Şubeler Platformu ve TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu’nun çağrısıyla 12 Aralık Pazartesi günü Yüksel Caddesi’nde bir araya gelen örgüt üye ve temsilcileri “Katliamları lanetliyoruz! Teslim Olmayacağız!” pankartı açtı. ATO adına eyleme Başkan Dr. Vedat Bulut, Genel Sekreter Dr. Mine Önal, Yönetim Kurulu üyesi Dr. Zafer Çelik ve çok sayıda hekim katıldı.

Ortak basın açıklamasını okuyan ATO Genel Sekreteri Dr. Mine Önal eve ekmek götürmeye çalışan emekçilerin, görev başındaki memurların, o esnada oradan geçen gencecik insanların kanlı bir saldırıyla katledildiğini belirterek “Yaşanılan katliamın suç örgütü TAK ise, AKP politikalarının da siyasi sorumluluğu vardır” dedi.

Haziran 2015 seçimlerinden bugüne bu topraklarda 17 kanlı saldırının gerçekleştiğine, yüzlerce insanın hayatını kaybettiğine dikkat çeken Dr. Önal “Daha o günlerde iktidar sözcüleri tarafından 'Halkımız Kaosu Seçti' denilerek yaşanacak acı ve kayıpların sinyali adeta verilmiştir. Dahası 17 katliama, açık güvenlik ve istihbarat zafiyetlerine rağmen bir tek sorumlu, bir tek yetkili bile istifa etmemiştir.” diye konuştu.

Pusularla, katliamlarla, kanla özgürlük mücadelesi ya da siyaset yapmaya çalışanları lanetleyen Dr. Mine Önal “İstanbul’u kana bulayan terör eylemini gerçekleştirenleri ve arkasındakileri nefretle kınıyoruz. Bizler, barış içinde eşitçe özgürce yaşamak istiyoruz!” sözlerini kaydetti.

Basın açıklamasının tamamını okumak için tıklayınız.