"Dr. Şeyhmus Gökalp’e Adalet"

TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp’e adalet talebiyle basın toplantısı düzenlendi.

Ankara Tabip Odası’nda 17 Kasım 2021 Çarşamba günü yapılan açıklamaya TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Sezai Berber, ATO Genel Sekreteri Dr. Muharrem Baytemür ve ATO Onur Kurulu üyesi Dr. İrem Yıldız katıldı.

Açıklamadan önce söz alan Dr. Muharrem Baytemür, yalancı tanık ifadeleriyle yaklaşık 1 yıl önce tutuklanan ve 3 ay sonra serbest bırakılan Dr. Şeymus Gökalp’in 19 Kasım Cuma günü karar duruşmasına çıkacağını belirterek “Adalet talebimizi bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Açıklamayı okuyan Dr. Sezai Berber Dr. Şeyhmus Gökalp’in yaşadığı hukuki süreci aktararak resmi kayıtlara giren belgelerle atılan suçun asılsız olduğunu, kanıta dayanmadığını vurguladı.

Buna karşın üçüncü duruşmada, savcı mütalaasında Dr. Şeyhmus Gökalp’ın cezalandırılmasını istediğini belirten Dr. Sezai Berber “Kanun uyarınca Savcı, yargılamada herhangi bir taraf ya da tarafın temsilcisi olmadığı gibi, maddi gerçek, adalet ve hakkaniyet için çaba göstermesi gerekir” diye konuştu.

Dr. Şeyhmus Gökalp’in karar duruşmasının 19 Kasım 2021 Cuma günü Diyarbakır 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceğini söyleyen Dr. Sezai Berber suçsuzluğuna kefil oldukları Dr. Şeyhmus Gökalp için adalet talebini bir kez daha dile getirdi.

Basın açıklamasının tamamını okumak için tıklayınız.