14 Mart Kültür Sanat Etkinlikleri Kapanış Kokteyli ile Son Buldu

14 Mart Kültür Sanat Etkinlikleri Kapanış Kokteyli ile Son Buldu

Ankara Tabip Odası’nın 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Hekimlerin Resim, Seramik, Heykel ve Karikatür Sergisi” kapanış kokteyli, Edebiyatçı Hekimler Kitaplarını İmzalıyor etkinliği ve Öykü Yarışması Ödül Töreni 22 Mart Salı günü Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapıldı.

Kokteylden önce edebiyatçı hekimler Dr. Serdar Koç ve Dr. Alper Akçam gelen ziyaretçilere kitaplarını imzaladılar.

14-22 Mart tarihleri arasında ziyarete açık olan sergiye, eserleriye 38 hekim katıldı. Fikret Mualla Galerisi’nde gerçekleştirilen kokteylde Öykü Yarışması’nda dereceye giren hekimlere de plaketleri takdim edildi.

 

Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Çetin Atasoy yaptığı açış konuşmasında, Ankara’da yaşanan katliam sebebiyle 16 Mart günü yapılması planlanan açılış kokteylini 22 Mart’a kapanış olarak ertelediklerini belirterek “Bizler ne zamandır Tıp Bayramını kutlamayı unuttuk. Bunun çok sayıda sebebi var kuşkusuz. Ülkemiz bir kan gölüne dönüşmüş durumda ve daha geçen hafta Güvenpark’ta 37 yurttaşımızı kaybettik. Bir ay olmamıştı 28 yurttaşımızı kaybedeli, daha beş ay önce 103 canımız havaya uçuruldu” diye konuştu. Sergiye ve öykü yarışmasına katılan tüm hekimlere teşekkür eden Dr. Atasoy yüreği halkıyla birlikte atan ve iyi hekimlik değerleri için çalışan tabip odalarının çalışanların gücü olduğunu ve ancak onlarla birlikte daha güçlü olacağının altını çizdi. Ardından söz alan Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Dr. Zerrin Ateş de tüm eser sahiplerine teşekkür ederek kendilerini komisyon çalışmalarına destek vermeye davet etti.
Öykü Yarışması’nın sonuçlarını açıklayan Dr. Serdar Koç, dereceye giren hekimleri plaketleri takdim edilmek üzere kürsüye davet etti.

Dr. Akın Yazıcı “Zehra” adlı öyküsüyle birincilik ödülü;

Dr. Caner Fidaner “Rüya Tabiri” adlı öyküsüyle ikincilik ödülü;

Dr. Adnan Yüce “Kendi Akciğerinde Boğulmak” adlı öyküsüyle üçüncülük ödülü;

Dr. Manolya Berk “Mehmet” adlı öyküsüyle, Dr. Sinan Oğuzhan “Çevirmen” adlı öyküsüyle mansiyon ödülü aldılar.

Plaketleri, TTB Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, ATO Başkanı Dr. Çetin Atasoy, ATO Yönetim Kurulu üyesi Dr. Asuman Doğan ve ATO Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Dr. Zerrin Ateş takdim etti.

TTB-STED Fotoğraf Yarışması ödülleri de Dr. Orhan Odabaşı’nın sunduğu programda sahiplerini buldu.