Ankara Sanat Tiyatrosu

Ankara Sanat Tiyatrosu "Ödenmeyecek Ödemiyoruz" adlı oyunuyla 16 Mart'ta Bizlerle

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) , Ankara Tabip Odası 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı tiyatro oyununu sağlık çalışanları için sahneliyor.

Ankara Sanat Tiyatrosu’nda 16 Mart Perşembe günü saat 19.30’da başlayacak olan oyunun biletlerini Ankara Tabip Odası’ndan temin edebilirsiniz.

Bilet ücreti öğrenci 15 TL, tam 25 TL olarak belirlenmiştir.

Tiyatro salonundaki yerinizi 4188700 numaralı (dahili no 5) telefondan Umut Evşen’le görüşerek ayırtıp, biletinizi Odamızdan temin edebilirsiniz.

Dario Fo’nun yazdığı, kovalamacanın hiç bitmediği “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” politik komedi oyununu keyifle izlemeniz dileğiyle.

 

“Ödenmeyecek Ödemiyoruz”

16 Mart Perşembe - 19.30

Yer: Ankara Sanat Tiyatrosu

 İzmir Caddesi, Ihlamur Sokak D:7/A

Bilet Ücreti: Öğrenci 15 TL, Tam 25 TL

Oyunun Konusu:

Oyun, İtalya varoşlarında yasam ve sınıf mücadelesi veren işçilerin karşılaştıkları güçlükleri anlatıyor. İki işçi ailesinin gündelik yaşamlarının dışında gelişen olaylar karşısında, birbirlerine ve sisteme karşı verdikleri mücadelenin komedisi... 

Sürekli yükselen hayat pahalılığı karşısında varoşlarda yasayan çocuklar, yaşlılar, kadınlar, işçiler, fiyatların zamlanmasına karşı hep birlikte eski fiyatlar üzerinden alışveriş yapmaya karar veriyorlar ve "Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!" diyerek süpermarketteki yiyeceklere el koyuyorlar.  

Polis tarafından kuşatılan bir mahalle, kovalayan polisler, kaçan insanlar, aranan evler, saklanmaya çalışılan yiyecekler. Sistemi eleştiren fakat aynı zamanda sistemin kurallarını savunan bir koca karşısında, kalkıştığı eylemi savunabilmek için türlü oyunlara girişen bir kadın ve soluksuz bir kovalamaca...