Emek ve Meslek Örgütleri TBMM Başkanı’nı İstifaya Çağırdı

Emek ve Meslek Örgütleri TBMM Başkanı’nı İstifaya Çağırdı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” sözlerine karşı Ankara Tabip Odası, KESK Ankara Şubeler Platformu, DİSK Bölge Temsilciliği ve TMMOB İKK Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. 26 Nisan Salı günü gerçekleştirilen eyleme Ankara Tabip Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vedat Bulut ve Genel Sekreter Dr. Mine Önal katıldı.

 

Emek ve demokrasi güçlerinden çok sayıda temsilci ve üyenin katıldığı eylemde ortak basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü Fevzi Yılmaz “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı istifaya davet etti. Fevzi Yılmaz “Eşitsizliği ve ayrımcılığı savunan, laikliği tehdit ve engel olarak gören TBMM Başkanı’nın görevinin başında bulunmasını kabul etmiyor, kendisini derhal istifaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

 

Türkiye’deki dinselleştirme politikalarına dikkat çeken Fevzi Yılmaz  “ İşçi cinayetlerinden kadın katliamlarına, çocuk tecavüzlerinden hırsızlığa, yağmaya ve talana kadar her türlü soruna karşı dinsel referanslar kalkan edilmek istenmektedir” dedi.

Eylemde son olarak Pazar günü Kolej Meydanı’nda gerçekleşecek olan 1 Mayıs mitingine tüm Ankara halkı davet edildi.

Basın açıklamasının tamamını okumak için tıklayınız.