Tıp Haftası Sanat Dolu Bir Akşamla Başladı

Tıp Haftası Sanat Dolu Bir Akşamla Başladı

Ankara Tabip Odası Tıp Haftası sebebiyle Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 12 Mart 2018 Pazartesi günü bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vedat Bulut’un açış konuşmasıyla başlayan etkinliğe çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Terör saldırısında kaybettiğimiz tıp öğrencisi Berkay Akbaş anısına düzenlenen Öykü Yarışması’nda dereceye giren hekimlere ödülleri takdim edildi. Seçici kurul üyeleri Alper Akçam, Özcan Karabulut, Aysu Erden ve Serdar Koç’un yaptığı değerlendirmeyle

Dr. Manolya Berk  “Dosya” adlı öyküsüyle birincilik;

Dr. Ömer Altun “Beyaz Kağıt” adlı öyküsüyle ikincilik;

Dr. Ramazan Akçan “Faili Meçhul Değil, Malum Kapitalizm” adlı öyküsüyle üçüncülük; ödülüne layık görüldü.

Dr. Ramazan Akçan’a ATO Genel Sekreteri Dr. Mine Önal, Dr. Ömer Altun’a TTB İkinci Başkanı Dr. Sinan Adıyaman, Dr. Manolya Berk’e de Berkay Akbaş’ın ailesi ödüllerini takdim etti.

Geçen yıl da sahne alan ve büyük ilgi gören Tuncer Tercan, Ulaş Tercan, Arda Yeşiltepe, Uzay Yeşiltepe ve Dr. Cüneyt Yeşiltepe’den oluşan Ordulu Babalar ve Türkiyeli Oğullar grubu izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

Hekimlerden oluşan Tac Mahal grubunun Erbane Performansı sanat dolu akşamın son etkinliği oldu. iki yıldır Ankara Tabip Odası’nda Tajedin Hosseini'den eğitim alan Dr. Gül Bakır, Dr. Mine Coşkun, sağlık öğrencisi Rojbin Çelikok, Dr. Ferzane Haşemi, Dr. Onur Naci Karahancı, Dr. Evrim Önder, Dr. Hüsniye Tanboğa ve Dr. Özlem Ünal Uzun’a, bağlamada Dr. Vedat Bulut, üflemeli çalgılarda Ali Bektaş eşlik etti.

Grubun solistliğini Nazife Şaşmaz ve Merih Anar Öztoprak yaptı. Tac Mahal grubu izleyicilere Çav Bella’dan türkülere geniş yelpazeli bir dinleti sundu.