17 Nisan'da Eylemdeyiz;

17 Nisan'da Eylemdeyiz; "Sağlıkta Şiddet Sona Ersin" Diyoruz

Değerli Meslektaşlarımız;

17 Nisan 2019 Çarşamba günü , Ersin Arslan’ın ölüm yıldönümünde, hergün şiddete uğrama kaygısı taşıyan biz sağlık çalışanları, sağlıktaki şiddete kamuoyunun ve kamu otoritesinin dikkatini çekmek, 17 Nisan’ın “Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü” olarak ilan edilmesini ve TTB’nin Meclise sunduğu şiddeti önleme yasasının çıkarılmasını sağlamak için ülke genelinde eylemdeyiz!

17. Nisan Eylem Planımız ;

  • Sabah mesai başlangıcında 08.00 – 08.30 arasında belirlenecek bir zaman diliminde şimdiye kadar kaybedilen meslektaşlarımız anısına saygı duruşu
  • Öğlen 12.30’da  Ankara Tabip Odası tarafından Sağlık Bakanlığı önünde yapılacak basın açıklamasına katılım
  • Akşam 18.00 – 20.00 arasında, önceki beyaz eylemimizde olduğu gibi, ellerimizde fenerlerimizle Kuğulu Park’ta “ Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasını arıyorum!” nöbeti

Artık tek bir sağlık çalışanının bile şiddete uğramasına tahammülümüz yoktur. Sağlıkta şiddeti önleyici etkin ve caydırıcı bir yasal düzenleme biran önce yapılmalıdır.  Aksi halde haklı mücadelemiz bu yasa çıkana kadar devam edecektir.

17 Nisan’da hep birlikte sesimizi duyurmak, sağlıkta şiddete DUR demek için Ankara Tabip Odası olarak sizleri eylem planımıza katılmaya davet ediyoruz.


Peşini bırakmayacağız:
Sağlıkta Şiddet Sona Ersin!

ANKARA TABİP ODASI YÖNETİM KURULU