Ankara Tabip Odası Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet törenine katıldı

Ankara Tabip Odası Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet törenine katıldı

Ankara Tabip Odası meslek hayatları süresince yanlarında duracağı yeni mezun hekimlerin mezuniyet törenine katıldı. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde 19 Haziran 2019 Çarşamba günü düzenlenen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni’ne Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu adına Başkan Dr. Vedat Bulut katıldı.

Tören, GÜTF Dekanı Dr. Sadık Demirsoy’un açılış konuşmasıyla başladı. Türkçe ve İngilizce Tıp Eğitim Programlarından mezun olan dereceye giren öğrencilere Ankara Tabip Odası tarafından mezuniyet ödülleri verildi.

Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İmmünoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Temel Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı olan Dr. Vedat Bulut yeni mezun hekimleri tebrik ederek konuşmasına başladı.

Teknoloji ve bilgideki artış hızına dikkat çeken Dr. Bulut “Yapay zeka anamnezden başlayıp tanı ve tedavinin her sürecinde kullanacağınız teknolojik donanımları sizlerle tanıştıracak. Bu nedenle birkaç yıl içerisinde öğrendiklerinizin bir kısmı geçersiz kalacak ve yeni bilgi ve donanımlar edinmek durumunda olacaksınız. Tıp eğitimi yaşam boyu süren bir eğitimdir. Hekimlik yaptığınız sürece eğitiminiz devam edecektir.” dedi.

İnsanın sosyal bir varlık ve sağlığın psikolojik, biyolojik ve sosyal açıdan iyilik olduğunun altını çizen Dr. Vedat Bulut yeni mezun hekimlere “Hastalarınızı dijital varlıklar ve bilgisayarlarda veri kümeleri olarak değerlendirmeyiniz” uyarısında bulundu.

Meslek örgütüne üye olup destek vermenin kıymetli olduğunu belirten Dr. Vedat Bulut hekimlerin halk sağlığını korumak, daha iyi bir kent, daha iyi bir çevre, daha iyi ve insanca bir yönetim için de mücadele etmelerinin önemli olduğunu vurguladı.

Dr. Vedat Bulut mezuniyet törenine katılan herkesi tekrar Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu adına selamlayarak konuşmasını bitirdi.

Mezunlar adına Türkçe ve İngilizce dönem birincilerinin yaptığı konuşmaların ardından diplomalarını alan hekimler, büyük sevinç ve haklı gurur yaşadı.

Dr. Vedat Bulut’un yaptığı konuşmanın tamamını okumak için tıklayınız.