Ankara Tabip Odası yeni mezun meslektaşlarının sevincine ortak oldu

Ankara Tabip Odası yeni mezun meslektaşlarının sevincine ortak oldu

Ankara Tabip Odası yeni mezun hekimlerin mezuniyet törenlerine katılmaya devam ediyor. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyetiyle başlayan törenler; Başkent Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi ile devam etti.

Törenlerde, üniversitelerin rektör, dekan, mütevelli heyeti ve öğretim üyelerinin yanında Ankara Tabip Odası da; hekimlerin meslek odası olmasının verdiği sorumluluk ve bilinçle yeni mezun meslektaşlarının sevincine ortak oldu.

Tıp Eğitim Programlarından mezun olan ve dereceye giren öğrencilere Ankara Tabip Odası tarafından mezuniyet ödülleri verildi.

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreni 25 Haziran 2019 Salı günü düzenlendi. Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Vedat Bulut üniversitenin kurucusu Dr. Mehmet Haberal’ı, Mütevelli Heyetini Rektörleri, Dekanları, Başhekimleri, öğretim üyelerini, öğrencileri ve velileri selamlayarak konuşmasına başladı.

Geleceğin tıbbını biyoinformatik, nanoteknoloji ve biyoteknolojinin baskın olduğu bir dönem olarak tanımlayan Dr. Vedat Bulut “ Çağı yakalamanız ve iyi hekimlik yapmanız dijital çağın teknolojisini iyi kullanmanızla olanaklı hale gelecektir” diyerek yeni mezun hekimlere seslendi.  Tıp hekimliğinin yanı sıra hekimlerin sosyal sorumluluğu olduğunu da hatırlatan Dr. Bulut  “Halk sağlığını korumak, daha iyi bir kent, daha iyi bir çevre, daha iyi ve insanca bir yönetim için de mücadele edeceksiniz. Meslek örgütünüze üye olmayı, katılım sağlamayı ve meslek örgütünüzü desteklemeyi de ihmal etmeyiniz” dedi.

Dr. Vedat Bulut konuşmasının sonunda  “Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, Dr. Hikmet Boran’a layık olacağınıza inancımız sonsuzdur. Cumhuriyetin temel harcında tıbbiyelilerin, Harbiyelilerin ve Mülkiyelilerin payı vardır. Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve saygınlığını her yerde yüceltmek göreviniz de vardır” sözlerini kaydetti.

Dr. Vedat Bulut’un konuşmasının tamamını okumak için tıklayınız.

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreni de 27 Haziran 2019 Perşembe günü üniversitenin Balgat kampüsünde gerçekleştirildi.

Törene Ankara Tabip Odası adına Yönetim Kurulu üyeleri Dr. Gül Bakır ve Dr. Gülgün Kıran katıldı.

Dr. Gül Bakır üniversitenin mütevelli heyeti, rektörü, dekanı, öğretim üyeleri, öğrencileri ve velileri selamlayarak başladığı konuşmasında yeni mezun hekimlere; herkese eşit, ulaşılabilir, nitelikli ve ücretsiz sağlık hizmeti sunmak için mücadele etmelerini tavsiye etti.

Meslek odalarının iyi hekimlik mücadelesinde her zaman yanlarında olduğunu belirten Dr. Gül Bakır “Çalacak bir kapınız olduğunu bilmelisiniz” dedi.

Mezun olup hiçbir gerekçe sunulmadan atanamayan ve güvenlik soruşturması sonucunu aylardır bekleyen, yüzlerce genç hekim olduğunu dile getiren Dr. Gül Bakır görevlerini bir an önce icra edebilmeleri için gerekli düzenlemenin yapılmasının en büyük dilekleri olduğunu kaydetti.

Son yıllarda giderek artan sağlıkta şiddet olaylarına dikkat çeken Dr. Bakır “Meslek odaları olarak şiddeti doğuran temel faktörlerin ortadan kaldırılabilmesi için uğraşlarımıza yılmadan devam edeceğiz. Sizlere öncelikle şiddetten uzak bir meslek hayatı dileriz” diye konuştu.

Dr. Gül Bakır’ın konuşmasının tamamını okumak için tıklayınız.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreni 28 Haziran 2019 Cuma günü düzenlendi. Törene Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ali Karakoç katıldı.

Dr. Karakoç, mezun olan meslektaşlarına iyi hekimlik değerlerinin izinden gitmeleri tavsiyesinde bulundu ve başarılarının devamını diledi.