Dr. Köksal Aydın vefatının birinci yılında mezarı başında anıldı

Dr. Köksal Aydın vefatının birinci yılında mezarı başında anıldı

Sağlık emekçileri mücadelesinin önemli isimlerinden, Ankara Tabip Odası (ATO) üyesi ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) eski Genel Başkanı Dr. Köksal Aydın, ailesi, meslektaşları, yoldaşları ve sevenleri tarafından ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.

Anmaya, Köksal Aydın’ın kızları Bengisu, Deniz ve eşi Hülya Aydın, Ankara Tabip Odası yönetimi adına Dr. Vedat Bulut, Dr. Ali Karakoç, Dr. Gülgün Kıran, Dr. Gül Bakır, Çağdaş Hekim Grubu aktivistlerinden Dr. Muharrem Baytemur, Dr. Ercan Yavuz, Dr. Figen Şahbaz, Dr. Eriş Bilaloğlu, Dr. Sezai Berberoğlu, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi adına Dr. Gülriz Erişgen, SES Eş Genel Başkanları Gönül Erden ve İbrahim Kara, SES Genel Sekreteri Pınar İçel, KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz, siyasi mücadele arkadaşları ve kurum temsilcileri katıldı.

Törende aile adına konuşan Köksal Aydın’ın kızı Bengisu Aydın, "Biz babamla ilgili anlatılan her anıyı can kulağı ile dinliyoruz. Onun bilmediğimiz yanlarını arkadaşlarının anılarından öğreniyoruz. Çok iyi bir babaydı. Görüşlerimizi önemser, bizimle ilgili bir karar vermeden önce bizi dinlerdi. Bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz" dedi.

Ankara Tabip Odası adına söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vedat Bulut, "Köksal Aydın bizim büyük bir yoldaşımızdı. Köksal’ı farklı kılan bir özelliği, siyasal ve sendikal mücadelenin bileşkesinin önemini kavramasıydı. Sadece sağlık alanında mesleki bir mücadelenin değil, bir kitle hareketinin öneminin de farkındaydı; bu nedenle siyasetle bağı vardı. İyi bir Çağdaş Hekimdi, İyi Hekimlik değerlerine bağlı bir yoldaşımızdı, meslektaşımızdı. Sevenlerine ve ailesine baş sağlığı diliyoruz" dedi.

Anma programı Köksal Aydın’ın dostları ve sevenlerinin sözleri ve anıları ile devam etti. Mezarına kırmızı karanfiller bırakılarak sona erdi.