“Hekimlerin Sergisi”nin açılışı yapıldı

“Hekimlerin Sergisi”nin açılışı yapıldı

“Hekimlerin Sergisi” 10 Şubat 2020 Pazartesi günü Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde çok sayıda sanatsever hekimin katılımıyla ziyarete açıldı.

Ankara Tabip Odası tarafından hekimlerin sanatsal yönlerini görünür kılmak adına her yıl düzenlenen sergiye resim, fotoğraf, seramik, mozaik ve ebru eserleriyle 80 hekim katıldı.

Yaklaşık iki yüz eserin yer aldığı sergide bir grup hekim de yaptıkları seramik çalışmalarıyla “Şiddet”e karşı çıktı.

Açılış konuşmasını Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Gül Bakır katılımcılara teşekkürlerini iletti. Dr. Bakır, geçmiş yıllarda yapılan öykü yarışmalarından yapılan bir seçkiyle "Hekimce Öyküler" kitabının da basılıp ücretsiz olarak hekimlerle paylaşıldığını duyurdu.

Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Vedat Bulut sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünü vurguladığı konuşmasında hekimlerin sanata gösterdiği hassasiyetin ne kadar önemli olduğunu belirterek “Aynı hassasiyeti 15 Mart’ta Sağlıkta Şiddete karşı yapacağımız Beyaz Miting’de de gösterirseniz çok seviniriz. Dr. Ersin Arslan’ın öldürüldüğü gün olan 17 Nisan’da da G(ö)REVDeyiz! Sağlıkta şiddete karşı birlikte ses yükseltmeliyiz” dedi.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyesi Dr. Selma Güngör de düzenlenen serginin çok anlamlı ve değerli olduğunu belirtti.

15 Şubat 2020 tarihine kadar “Hekimlerin Sergisi” Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ziyarete açık olacak.