AŞTİ'de Korona salgınına karşı Ankara Büyükşehir Belediyesi önlemler alıyor

AŞTİ'de Korona salgınına karşı Ankara Büyükşehir Belediyesi önlemler alıyor

AŞTİ'de Ankara Büyükşehir Belediyesi hummalı bir Korona enfeksiyon önleme çalışması yapıyor. Çalışmaları, 11 Mart 2020 Çarşamba günü yerinde izleyen TBMM CHP Milletvekilleri Dr. Murat Emir ve Ecz. Gamze Taşçıer, Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vedat Bulut basının sorularını yanıtladı ve yapılan uygulamalara destek verdi. 

Mv. Dr. Murat Emir Ankara Büyükşehir belediyesinin çalışmalarını tebrik etti. Özellikle AŞTİ ve toplu taşıma alanlarında salgın hastalıkların önlenmesinin önemini vurguladı. TBMM'de bu konuda çalışmalar yürüttüklerini ve ABB'nin halk sağlığına yönelik faaliyetlerini yakından izleyeceklerini ve denetleyeceklerini belirtti.

Mv. Ecz. Gamze Taşçıer de AŞTİ'de yapılan çalışmayı yakından izlediklerini ve bu çalışmaya katkı sunanları tebrik ettiklerini bildirdi. 

Dr. Vedat Bulut kullanılan malzemelerin niteliklerinin uygun olduğunu ve 25 yıl sonra Ankara'nın toplum sağlığını önceleyici çalışmalara tanıklık ettiğini, bundan gurur duyduklarını belirterek ABB Başkanı Mansur Yavaş nezdinde tüm belediye yetkililerini, AŞTİ Yönetim Kurulu üyelerini bu çalışmadan dolayı kutladı. Özellikle çalışmaları yürüten emekçilere teşekkür etti. Ankara'da tren garı, havaalanı, AŞTİ gibi alanların hastalığın girişi için önemli kaynaklar olduğunu, bu nedenle bu çalışmaların önemli olduğunu vurguladı. AŞTİ’de kurulan salgına karşı koruyucu önlemleri yürüten heyete Ankara Tabip Odası’ndan da katkı sağlanacağını bildirdi.