Ankara’da 18 sağlık çalışanına Covid-19 Tanısı kondu

Ankara’da 18 sağlık çalışanına Covid-19 Tanısı kondu

Ankara Tabip Odası Yönetimi 29 Mart 2020 tarihinde, Ankara’da görev yapan ve Koronavirüs Pandemisi’nden etkilenen sağlık çalışanlarının son durumu hakkında açıklama yaptı. Ankara’da pcr testleri pozitif 17 ve bir de hızlı testi pozitif olmak üzere toplam 18, Covid-19 tanısı alan sağlık çalışanı olduğunu açıklayan Ankara Tabip Odası yönetimi, Sağlık Bakanlığından tüm sağlık çalışanlarının düzenli olarak testlerinin yapılmasını ve koruyucu ekipmanlarının eksiksiz sağlanmasını talep etti.

Açıklama şöyle;

Ankara’da 18 sağlık çalışanına Covid-19 Tanısı kondu

Öncelikle Covid-19 Pandemisi sebebiyle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Salgın süresince dünyada hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını da saygıyla anıyoruz.

Salgınla mücadelede başarı veya başarısızlığın ilk halkalarından birisi sağlık çalışanının nasıl korunduğu ve ne ölçüde etkilendiğidir.

Ankara’da pcr testleri pozitif 17 ve bir de hızlı testi pozitif olmak üzere toplam 18, Covid-19 tanısı alan sağlık çalışanı olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Bu vakalar teyit edebildiklerimizdir. Duyumlarımız ise bu rakamın çok daha üzerindedir.

Sağlık Bakanlığı'nı şeffaf olmaya, doğru bilgiyi toplumun tüm kesimleri ve sağlık çalışanlarıyla paylaşmaya davet ediyoruz

Sağlık çalışanları doğru bilgi sahibi olduğu kadar kendi sağlıklarını ve toplum sağlığını koruyabilirler. Pandemi ile mücadele eden tüm sağlık çalışanlarının düzenli olarak testlerinin yapılması ve koruyucu ekipmanlarının eksiksiz sağlanması talebimizi tekrarlıyoruz.

Ankara Tabip Odası

Yönetim Kurulu