"Katliamlar, saldırılar, ölenler değişiyor. 'Yetkililer' koltuklarında oturuyor”

Ankara’da 17 Şubat günü askeri lojmanlar bölgesinde gerçekleşen bombalı saldırı Ankara Emek ve Demokrasi güçleri tarafından protesto edildi.

Ankara'da Eskişehir yolu üzerindeki general lojmanlarının Nizamiye giriş kapısına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 28 kişinin hayatını kaybettiği ve 61 kişinin yaralandığını bildirildi.

Ankara Tabip Odası, DİSK Bölge Temsilciliği, KESK Ankara Şubeler Platformu ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulu’nun Mülkiyeliler Birliği’nde 18 Şubat Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında "Katliamlar, saldırılar, ölenler değişiyor. 'Yetkililer' koltuklarında oturuyor” denildi.

Toplantıya Ankara Tabip Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Çetin Atasoy ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Asuman Doğan katıldı.

Ortak basın açıklamasını okuyan KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mevlüt Çakmak “Ankara’da gerçekleşen saldırıyı ve katliamı şiddetle protesto ediyor kınıyoruz. Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi. AKP’nin savaş ve mezhepçiliğe dayalı dış politikaları ve iktidar hesapları nedeniyle ülkenin kan gölüne döndüğünü belirten Çakmak, “Suruç, Diyarbakır, Adana, 10 Ekim ve 17 Şubat Ankara bombalamaları ve katliamları adeta birbirini takip eden, birbirini besleyen, aynı amaca hizmet eden nitelikte saldırılardır. Her ne hikmetse hepsi hakkında hızla gizlilik kararları alındı, basına haber yasağı kondu ve tıpkı saldırılar gibi dosyaları da karanlıkta bırakıldı” diye konuştu. Çakmak, “Yüzlerce insanımızı kaybettik, hala bir tek Bakan, bir tek yetkili istifa etmedi. Hükümet hala bir güvenlik zaafiyeti olmadığını iddia edebiliyor!” diye konuştu.