Şiddete uğrayan sağlık çalışanlarına geçmiş olsun ziyareti

Şiddete uğrayan sağlık çalışanlarına geçmiş olsun ziyareti

Sağlıkta şiddet bu defa Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Cebeci Yerleşkesi Çocuk Bölümü yoğun bakım servisinde yaşandı. 14 Kasım 2020 tarihinde sosyal medyaya yansıyan görüntülerde sağlık çalışanlarının hasta yakınlarından kendilerini korumak için yine barikat kurmak zorunda kaldığı görüldü. Yaşanan şiddet vakası üzerine sağlık meslek örgütleri yöneticilerinden bir heyet hastane çalışanlarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Heyette ATO Başkanı Dr. Ali Karakoç, SES Ankara Şube eş başkanları Nazan Karacabey ve Kubilay Yalçınkaya ile Devrimci Sağlık iş işyeri temsilcisi Reyhan Karadeli yer aldı.


Sağlık çalışanlarından olay hakkında bilgi alan heyet; halen yoğun bakımda tedavisi süren hastanın yakınları tarafından gerçekleştirilen şiddet olayı sonrası gözaltına alındıktan sonra serbest kaldıklarını öğrendi. Geçmiş olsun dileklerini ileterek hukuki anlamda da her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten sağlık meslek örgütü yöneticileri sağlıkta şiddete karşı gerekli önlemlerin alınması gerektiğinin bir kez daha altını çizdi.