Covid-19 Aşılarında Güncel Durum ve Aşının Ekonomi Politiği Etkinliği Düzenledi

Covid-19 Aşılarında Güncel Durum ve Aşının Ekonomi Politiği Etkinliği Düzenledi

Ankara Tabip Odası’nın “ATO Youtube Sohbetleri” kapsamında düzenlediği “Covid-19 Aşılarında Güncel Durum ve Aşının Ekonomi Politiği” başlıklı etkinlik 23 Aralık 2020 günü yapılan canlı yayınla gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Haydar Can Dokuyan’ın yaptığı etkinliğe  Ankara Tabip Odası Onur Kurulu Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol ve TTB Covid-19 İzleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Feride Aksu Tanık  konuşmacı olarak katıldı. 

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol yaptığı sunumda Covid-19 Aşı Platformları,  Sars-Mers Cov Aşıları, Aşı Geliştirme Aşamaları, Aşı İnsan Çalışmaları, Hedef Aşı Profili Ne Olmalı konularını ele aldı.

Prof. Dr. Feride Aksu Tanık da Covid-19 Pandemisi Sürecinde Aşı Çalışmalarının Politik Arka Planı ile ilgili bir sunum yaptı. Dr. Tanık, sunumunda aşı pazarının durumu ve Covid-19 pandemisinde aşı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yapılan sunumlarla beraber etkili ve güvenli Faz3 çalışmaları bitmiş bir aşının herkes için eşit, ücretsiz ve koşulsuz erişiminin sağlanması noktasından halen ne denli uzak olduğumuz ve kitlesel bir aşılama plan ve organizasyonundan yoksun olduğumuz görülmüş oldu.  

Etkinlik, canlı yayın sırasında izleyicilerden gelen soruların cevaplanması ile sona erdi.