“Asistan Hekimlerin Sorunları” başlıklı webinar düzenlendi

“Asistan Hekimlerin Sorunları” başlıklı webinar düzenlendi

Türk Tabipleri Birliği Asistan Hekim Kolu ve Ankara Tabip Odası Asistan Hekim Komisyonu tarafından “Asistan Hekimlerin Sorunları” başlıklı webinar düzenlendi.

21 Mayıs 2021 Cuma günü gerçekleştirilen çevrim içi etkinliğin konuşmacısı ATO Hukuk Bürosu Avukatı Ender Büyükçulha oldu. 

Pandemi döneminde asistan hekimlerin sorunları, mobbing, filyasyon görevlendirmeleri ve asistan hekim eğitiminde yaşanan sorunların katmerlenmesi üzerine konuşmalar yapıldı.

Av. Ender Büyükçulha’nın dava örneklerini ve mevcut yönetmelikleri paylaştığı webinarda İstanbul, Mersin, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Türkiye’nin çeşitli illerinden asistan hekimler de yaşadıkları sorunları aktardı.

 

 

Güvenlik soruşturmaları, arşiv araştırmaları hukuksuzluklarının tartışıldığı söyleşide asistan hekimler ek ödemede yaşanan adaletsizlikler, nöbet ücretlerinin ödenmemesi ve eğitimin niteliksizleşmesi gibi sorunlarını paylaştı.Asistan hekimlerin koşullarının iyileştirilmesi  ve yaşanan adaletsizliklere karşı mücadele için atılabilecek adımların değerlendirilmesiyle webinar sona erdi.