ATO - HEKİMLERİN GÜCÜ

 
ATO » Haberler » 2018 Haberleri » "Hastanemi Kapatma" imzaları Bakanlığa teslim edildi

Kasım 28 2018

"Hastanemi Kapatma" imzaları Bakanlığa teslim edildi

28-11-2018, 00:00 Haberler / 2018 Haberleri 3

Hastanemi Kapatma Platformu tarafından toplanan imzalar 28 Kasım Çarşamba günü Sağlık Bakanlığı’na teslim edildi. Ankara’da Etlik ve Bilkent Şehir Hastanelerinin açılmasıyla kapatılması planlanan 12 hastanenin kendi yerleşkelerinde hizmete devam etmesi için Ankara halkının verdiği yaklaşık 10 bin imza Bakanlığa iletildi.

Ankara Tabip Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, CHP Çankaya İlçe, SES Ankara Şube, ÖDP ve Tüketiciler Derneği yöneticileri tarafından getirilen imzaların Bakanlığa ulaştırılmasının ardından Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Vedat Bulut kısa bir açıklama yaptı.

"Hastanemi Kapatma" imzaları Bakanlığa teslim edildiDr. Vedat Bulut “Bilkent Şehir Hastanesinin açılmasıyla altı hastane kapatılacak. Bu hastanelerin kapatılmasıyla o bölgede yaşayan esnaf, vatandaşlar ve personelin hastaneye ulaşması zorlaşacaktır. Buradan 8 bin sağlık personelinin de nakli düşünülüyor. Kreşi bile bulunmayan bir yapı. Yurttaşlarımızın “Hastanemi Kapatma” talebiyle imzaları vardı. Bu imzaları teslim ettik. Sağlık Bakanlığı’ndan isteğimiz şehir hastaneleri çalışsa da diğer hastaneleri kapatarak o bölgelerin sağlık hizmetine ulaşımının engellenmemesi. Trafik çok yoğun olacak aynı zamanda ambulansların da ulaşmasında sorun yaşanacak; vatandaşlarımız hayatlarını kaybedebilirler. Bu doğrultuda Sağlık Bakanı’ndan beklentimiz var, dilekçelerimizi teslim ettik” sözlerini kaydetti.

Haber Resimleri:

Benzer Haberler

Sitede Arama Yapın

HEKİM POSTASI

İLETİŞİM

TELEFON VE FAX

  • Tel: +90 (312) 418 87 00
  • Fax: +90 (312) 418 77 94
© 2000 - 2022 "Ankara Tabipler Odası".Tüm Hakları Saklıdır.