ATO - HEKİMLERİN GÜCÜ

 
ATO » Haberler » 2023 Haberleri » Uçaklı Butik Tunceli-Munzur-Ovacık-Kemaliye-Eğin Turu 13-15 Ekim 2023

Eylül 18 2023

Uçaklı Butik Tunceli-Munzur-Ovacık-Kemaliye-Eğin Turu 13-15 Ekim 2023

18-09-2023, 11:25 Haberler / 2023 Haberleri 735

Ankara Tabip Odası'na Özel Uçaklı Butik Tunceli Munzur Ovacık Kemaliye Eğin Turu

SON KAYIT: 29.09.2023
REZERVASYON ve BİLGİ: + 90 505 563 44 071. Gün Ankara-Erzurum-Pülümür-Tunceli-Ovacık-Munzur-Gözeler

Değerli Misafirlerimiz ile uçuş saatimizden 1,5 saat öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda buluşuyor, bagaj ve check-in işlemlerimiz sonrasında keyifle gezeceğimiz ve güzel bir programı uygulayacağımız 2 gece konaklamalı butik Tunceli Turu gezimiz için Anadolujet Ankara-Erzurum 07:45 uçağı ile Ankara'dan hareket ediyoruz. Keyifle geçen yolculuğumuz sonrasında alanda bekleyen aracımızla Pülümür’e hareket ediyoruz. Pülümür gezimizde önce Cemal Süreya anıtını görüyor ve daha sonra Pülümür manzarasını kuş bakışı seyredebileceğimiz Seyran Tepesi’nde mola veriyoruz. Seyir Tepesi’ne aracımızın ulaştığı son noktadan itibaren yürüyerek çıkıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası ardından bölgenin doğal güzelliklerinden olan Ağlayan Kayalar’a varıyor ve Kutu Deresi kenarında vereceğimiz mola sonrası Tunceli merkeze geçiyoruz. Tunceli Cem Evi’ni ziyaret ediyoruz. Tunceli şehir merkezi turumuzun ardından Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisini gezdikten sonra Ovacık'a hareket ediyoruz. Munzur Vadisi’nde bulunan Ovacık’ta çay ve kahve molası veriyoruz. Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Hem gözeleri hem de Munzur Baba ziyaretgâhını da görüp otelimize hareket ediyoruz. İlk olarak otelimize yerleşiyor ardından akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası konaklama otelimizde.
Öğle Yemeği: Tunceli merkezde alınacak olup ekstradır
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olup, restoranımızda alınacaktır
Konaklama: Ovacık Dc Hotel / TUNCELİ


2. Gün Kemaliye- Eğin-Karanlık Kanyon

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Kemaliye'ye doğru yol alıyoruz. Kemaliye'ye girişte dünyanın 2. büyük kanyonu olan Karanlık Kanyon'dan geçiyoruz. Kanyon üzerindeki köprü ve tünelleri, Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 yılında tamamlayabilmişlerdir. Dileyen misafirlerimiz ile suyun debisinin uygun olması halinde Karanlık Kanyon Tekne Turu fırsatı bulacağız ve öğle yemeğimizi alacağız. Ardından Kemaliye'yi dolaşmaya başlıyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Değirmen ve Tübitak tarafından desteklenen Doğa Tarih Müzesi'ni geziyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane'de Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. Akşamüzeri otelimize yerleşmek üzere Erzincan’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Çemişgezek Dağları’nda Yöresel menü alınacaktır (ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup, otelimizde set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Bozkurt Hotel / Kemaliye


3. Gün Pertek-Harput-Elazığ-Ankara Dönüş Yolculuğu

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Pertek'e geçiyoruz. Keban Barajı üzerinde küçük bir ada üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesini panoramik olarak gördükten sonra feribotla kısa süreli bir yolculuk yaparak Elazığ'a varıyoruz. Elazığ'ın içinden kısa bir panoramik şehir turu yaparak geçtikten sonra Harput'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Harput'ta Harput Kalesi, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi, Şefik Gül Kültür Evi'ni geziyoruz. Gezimizden sonra Elazığ Havalimanı’na hareket ediyoruz. Anadolujet Elazığ-Ankara 17:55 Uçağı için bagaj ve check-in işlemlerimizi yaptırarak Ankara’ya geri dönmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Ankara'da turumuzu sonlandırıyoruz.
Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır
Öğle Yemeği: Elazığ’da alınacak olup ekstradır.


TURA DÂHİL OLANLAR
Gidiş ve Dönüş Uçak Bileti
Bölgede Konforlu Yüksek Model Tur Araçlarıyla Ulaşım
Programda Belirtilen Tüm Geziler
2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Otelimizde 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
Otelimizde 1 Açık Büfe / 1 Set menü Akşam Yemeği
Karanlık Kanyon Tekne Turu
Milli Park Giriş Ücretleri
Bölgenin Uzmanı İle Deneyimli Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası Güvence Poliçesi
Seyahat Sırasında Araç İçi İkramlar

DÂHİL OLMAYANLAR
Özel ve Kişisel Harcamalar
Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Otel Minibar ve Ekstra Kullanımları
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

UÇAK HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ
• Uçuş Saatinden 1,5 Saat Öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanında Buluşma
• Ankara-Erzurum Anadolujet TK7070 07:45
• Elazığ-Ankara Anadolujet TK7053 17:55

Haber Resimleri:

Benzer Haberler

© 2000 - 2022 "Ankara Tabipler Odası".Tüm Hakları Saklıdır.